Piwa bezalkoholowe

Choć tradycyjne piwo od lat święci triumfy na różnego rodzaju spotkaniach towarzyskich, to nie można bagatelizować jego coraz mocniejszego konkurenta, jakim staje się zdobywające rzesze zwolenników piwo bezalkoholowe. Minęły już czasy, kiedy tego rodzaju napoju szukały przede wszystkim kobiety w ciąży lub kierowcy – dziś chętnie sięgają po niego wszyscy, którzy lubią niepowtarzalny smak piwa, ale z różnych względów nie chcą spożywać alkoholu.
czytaj więcej

Jak powstaje piwo 0%?

Proces powstawania bezalkoholowego piwa jest niemal identyczny, jak tego z zawartością procentów. W procesie warzenia używa się tych samych składników takich jak chmiel, woda, drożdże i słód jęczmienny, ale w pewnym momencie przerywa się fermentację, aby nie dopuścić do wytworzenia się alkoholu. Dzięki temu piwo 0% zachowuje wszystkie aromaty oraz nuty smakowe tak cenione przez wielbicieli trunku z procentami, ale spełnia wymogi napoju bezalkoholowego. W kwestii takiej jak piwo bezalkoholowe cena poszczególnych rodzajów jest dość zbliżona do piw tradycyjnych, właśnie ze względu na podobne składniki i proces produkcji.

Zobacz: Wino bez alkoholu

Gdzie kupić piwo bezalkoholowe?

Piwo bezalkoholowe to takie, w którym zawartość alkoholu nie przekracza 0,5%. Na rynku znajdziemy jednak wiele piw całkowicie go pozbawionych i oznaczonych znakiem 0,0%. Każdy, zatem kto nie chce spożywać alkoholu nawet w minimalnych dawkach, a lubi piwo, bez problemu może cieszyć się jego smakiem. Stało się ono już tak popularne, że kwestia tego, gdzie kupić piwo bezalkoholowe nie nastręcza żadnych kłopotów, gdyż jest dostępne zarówno w sklepach, jak i pubach czy restauracjach. Można, więc kupić sobie napój do domu lub też uprzyjemnić nim czas spędzony przy kawiarnianym stoliku.

Jeśli chodzi o piwo bezalkoholowe cena pojedynczej butelki czy puszki może być różna i zależna od producenta oraz miejsca, w którym je nabywamy. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnego trunku piwo 0% na pewno będzie znacznie droższe w znanym miejskim pubie niż w osiedlowym sklepie spożywczym.

Skąd ta popularność?

Na wzrost popularności bezalkoholowego piwa na pewno ma wpływ trend lansujący zdrowy styl życia i unikanie używek. Piwo 0% oprócz tego, że nie zawiera alkoholu, nawet przez dietetyków jest uważane za zdrowe. Jego prozdrowotne właściwości wynikają z zawartości przeciwutleniaczy, które m.in. hamują procesy starzenia oraz przeciwdziałają chorobom nowotworowym.

Ponadto napój działa moczopędnie, dzięki czemu oczyszcza układ moczowy, a także jest źródłem witaminy B, magnezu, potasu czy wapnia. Z tego względu często uważa się piwo za napój izotoniczny i poleca się je osobom uprawiającym sport. Brak alkoholu eliminuje szkodliwe działanie, jakie może wywierać na organizm tradycyjne piwo, co staje się jego kolejną zaletą.

Sprawdź: Wino musujące 0%

Uwielbiana goryczka oraz słodowe nuty

Znawcy i wielbiciele piwa bezalkoholowego twierdzą, że nie różni się od tego „procentowego”, a wszystkie najbardziej pożądane smaki oraz aromaty są bardzo wyraźnie wyczuwalne. Wiele piw wzbogaca się o owocowe dodatki, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej orzeźwiające i delikatniejsze.

Jeżeli chodzi o piwo bezalkoholowe cena jest właśnie uzależniona nie tylko od marki, ale również od rodzajów dodatków – im bardziej egzotyczne i niespotykane, tym napój może być droższy. Ze względu na coraz większy wybór oraz fakt, że nie ma już problemu z tym, gdzie kupić piwo bezalkoholowe, tego rodzaju napój staje się coraz częstszym gościem na polskich stołach i naprawdę warto go spróbować!

Zobacz: Wódka bez alkoholu

Przepraszamy za chwilowy brak asortymentu. Towar w dostawie.

+48 798 037 660 Poniedziałek - piątek 09.00 - 17.00
Darmowa dostawa Dla zakupów powyżej 250 PLN
Wysyłka w ciągu 24h