Wina różowe bez alkoholu

Wino to szlachetny trunek. Kochamy je za smak, aromat oraz za to, że towarzyszy nam w wielu życiowych momentach: gdy świętujemy, spędzamy czas w towarzystwie bliskich albo po prostu chcemy się zrelaksować. Odmian i rodzajów wina istnieje naprawdę sporo, a jego walory zmysłowe (kolor, bukiet zapachowy, odczucia smakowe) zależą między innymi od tego, z jakiego szczepu winogron jest wyprodukowane, jak i gdzie uprawiono owoce, a także jaki był sposób winifikacji.
czytaj więcej

Wśród koneserów wielu zwolenników mają wina różowe, charakteryzujące się lekkim, orzeźwiającym smakiem. Pije się je przyjemnie zarówno solo, jak i w towarzystwie lekkich potraw. Co jednak w sytuacji, gdy nie możemy lub nie chcemy spożywać alkoholu? Doskonałą alternatywą mogą być wina bezalkoholowe – na przykład wino różowe bez alkoholu, które można zakupić w naszym sklepie 4stronysmaku.pl.

Dla kogo wina różowe bezalkoholowe?

Rośnie liczba osób, które świadomie rezygnują z alkoholu, między innymi z powodu stosowanej diety czy sportowego trybu życia (przeczytaj też: alkohol a odchudzanie). Wino różowe bez alkoholu to propozycja również dla tych amatorów tzw. napoju bogów, którzy nie piją z uwagi na chorobę albo przyjmowane leki, ale też dla kierowców, kobiet w ciąży, a także matek karmiących piersią. Wina różowe bezalkoholowe dostępne w naszym asortymencie to idealne rozwiązanie podczas spotkania ze znajomymi, uroczystych kolacji bądź innych sytuacji wymagających wzniesienia toastu. Sprawdzą się też podczas wesel – goście niemogący spożywać alkoholu, na pewno docenią taki gest pary młodej. Wino różowe bez alkoholu zda egzamin również w trakcie biznesowych eventów lub spotkań.

Zobacz też: Alkohol na weselu

Jak powstają wina różowe 0%?

Wbrew pozorom wino różowe nie jest produkowane z winogron o takim kolorze. Do jego stworzenia wykorzystywane są te same owoce, co w przypadku wina czerwonego. Różnica w barwie stanowi efekt krótszego czasu macerowania moszczu owocowego ze skórkami winogron. Kiedy wino zyskuje lekkie zabarwienie (na kolor różowy), skórki się usuwa, a moszcz pozostawia do dalszej fermentacji (tak jak w produkcji wina białego).
Wina różowe 0% tworzone są w ten sam sposób, co wina alkoholowe – właśnie w procesie fermentacji soku winogronowego, czyli winifikacji. Na końcu tego procesu wino jest dealkoholizowane, a więc pozbawiane alkoholu. Dzieje się to za sprawą ekstrakcji próżniowej, w której efekcie wino wrze w temperaturze ok. 30 ℃, a alkohol odparowuje. Wskutek dealkoholizacji zawartość alkoholu w różowym winie jest mniejsza niż 0,5%, a smak i aromat trunku pozostaje nienaruszony. Wszystkie najlepsze składniki są zamknięte w butelce, dzięki czemu można się nimi delektować bez względu na okoliczności.

Bezalkoholowe wino różowe – rodzaje, przeznaczenie

Pijąc wina różowe bezalkoholowe, można wyczuć nuty owoców takich jak: maliny, truskawki, poziomki czy cytrusy. Nie znaczy to jednak, że różowe wina są wyłącznie słodkie. Wina różowe 0% występują zarówno w słodkim, jak i półwytrawnym oraz wytrawnym wydaniu. Podaje się je zazwyczaj do lekkich dań albo przekąsek. Świetnie komponują się z rybami, owocami morza, drobiem, sałatkami bądź owocami. Serwować można je również do włoskich past, quiche albo chłodników. Słodkie wino różowe bez alkoholu nada się też do deserów.

Wino na zdrowie

Okazuje się, że wina różowe bezalkoholowe mają wiele prozdrowotnych właściwości i nie wynika to tylko z faktu, że są pozbawione alkoholu. Pozytywne dla zdrowia aspekty wina wiążą się z zawartością przeciwutleniaczy – polifenoli oraz resweratrolu, które występują w skórkach winogron. Najwięcej tych substancji znajduje się w winach czerwonym, a najmniej w białych. Wina różowe 0% zajmują drugie miejsce pod tym względem. Warto podkreślić, że rezultatem procesu dealkoholizacji jest obniżenie kaloryczności wina różowego nawet o 70%. Oznacza to, że 100 ml tego napoju może mieć nawet 10 kcal (zależy to od konkretnego gatunku i rodzaju wina). Taka informacja będzie z pewnością interesująca dla osób, które się odchudzają lub które ze względów zdrowotnych zwracają na to uwagę.

Przepraszamy za chwilowy brak asortymentu. Towar w dostawie.

+48 798 037 660 Poniedziałek - piątek 09.00 - 17.00
Darmowa dostawa Dla zakupów powyżej 250 PLN
Wysyłka w ciągu 24h