Likiery bezalkoholowe

23.7.2020.

Odkryj smak likierów bezalkoholowych

Słodkie, ziołowe, korzenne — od stuleci likiery kojarzyły się z luksusem i dobrobytem. Jeszcze kilka stuleci temu można było je zobaczyć jedynie na szlacheckich stołach. Dziś coraz częściej pojawiają się w naszych domach, a ich uniwersalność sprawia, że trafiają w gusta każdego smakosza. Przy odrobinie wyobraźni da się wykonać smaczny likier z dowolnego składnika.

Wadą tych trunków jest dla niektórych wysoka zawartość alkoholu. Już po jednym kieliszku warto powierzyć komuś innemu kierowanie samochodem. Niewskazane jest oczywiście picie podczas ciąży oraz w przypadku spożywania niektórych leków. Nic dziwnego, że likiery bez alkoholu cieszą się coraz większym powodzeniem.

Owocowe i ziołowe likiery bezalkoholowe — idealne na deser

Po obfitym posiłku warto uraczyć się kieliszkiem alkoholowego napoju. Owocowe likiery zero procent dadzą nam podobne wrażenia smakowe, bez potrzeby rezygnacji z prowadzenia samochodu. Idealne jako deser lub dodatek do kawałka ciasta, doskonale zwieńczą posiłek, nastrajając do popołudniowej drzemki.

Ziołowe likiery bez alkoholu przygotowywane są z tych samych składników, co ich tradycyjne odpowiedniki, nie zawierają jednak etanolu. Możliwe jest zatem wyprodukowanie mocno aromatycznego likieru ziołowego, który zachwyci nas swoim smakiem.

Likiery 0% — na imprezę i rodzinną uroczystość

Likiery bezalkoholowe stanowią alternatywny wybór dla kierowców, osób niepełnoletnich i wszystkich tych, którzy decydują się na abstynencję z powodów zdrowotnych. Choć ich smak może różnić się od ich pełno procentowych wersji, likiery 0% doskonale sprawdzą się jako baza bezalkoholowych drinków.

Likiery bez alkoholu uświetnią także uroczystości rodzinne. W toaście będą mogły w pełni uczestniczyć kobiety w ciąży, a nawet nastolatkowie. Bez względu na rodzaj zażywanych leków likiery 0% są bezpieczne, ponieważ składniki nie wchodzą w reakcję z alkoholem. Taki trunek można spożywać bez obaw, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Ważne, aby przed wypiciem likieru skonsultować się z lekarzem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czy likiery bezalkoholowe to trunek idealny?

Nie brakuje jednak przeciwników tego typu napojów. Pierwszym zastrzeżeniem jest duża zawartość cukru. Z tego względu likiery zero procent nie stanowią dobrego wyboru dla sportowców i osób chcących ograniczyć spożycie węglowodanów. Warto jednak pamiętać, że likierów nie pijemy codziennie w dużych ilościach. Jeden kieliszek „od święta” nie powinien przyczynić się do pogorszenia naszego zdrowia.

Kolejnym powodem jest smak napojów. Zdaniem niektórych, likiery zero procent nie dorównują jakością klasycznym wyrobom. Z pewnością trudno odtworzyć smak alkoholu nadający tym trunkom równowagę między słodyczą a gorzkością. Tyma samym likiery bez alkoholu mogą wydawać się o wiele słodsze, niż są w rzeczywistości. Mimo wszystko warto dać sobie szansę i wypróbować nową alternatywę, zwłaszcza jeśli na co dzień nie przepadamy za smakiem alkoholu.

Sprawdź też: Jak alkohol wpływa na treningi i odchudzanie?

Komentarze

Dodaj komentarz

+48 798 037 660 Poniedziałek - piątek 09.00 - 17.00
Darmowa dostawa Dla zakupów powyżej 250 PLN
Wysyłka w ciągu 24h