trasa

Spożywanie alkoholu przez kierowców

9.12.2019.

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę, że prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu może skończyć się dla niego lub innych osób bardzo źle. Konsekwencji siadania za kółkiem po spożyciu alkoholu jest bardzo dużo – tragiczne wypadki, dożywotnia utrata prawa jazdy, a także w niektórych przypadkach kara pozbawienia wolności.

Dopuszczalna ilość alkoholu w Polsce

Przepisy prawa w tej kwestii w naszym kraju są bardzo restrykcyjne z uwagi na dobro samego kierowcy, przewożonych przez niego pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Są jednak dawki alkoholu, które mogą znaleźć się w organizmie człowieka podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dopuszczalna ilość alkoholu w Polsce wynosi maksymalnie 0,2 promila we krwi, czyli dopuszczalna ilość alkoholu w wydychanym powietrzu to 0,1 mg/l. Podkreślamy, że to stężenie graniczne, a dopuszczalna dawka alkoholu, przy której nie grożą nam żadne konsekwencje prawne to 0,19.  

Jeśli, kierowca zostanie skontrolowany przez funkcjonariuszy policji, a badanie alkomatem wykaże od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi, wówczas popełnione zostaje wykroczenie. W zależności od wyniku alkomatu, funkcjonariusz może pouczyć kierowcę lub wystawić mu mandat karny. Natomiast, w sytuacji, gdy stężenie alkoholu wyniesie powyżej 0,5 promila, wtedy mówimy już o popełnieniu przestępstwa. Mimo że dopuszczalne jest określone stężenie alkoholu we krwi to jednak, gdy wiemy, że będziemy kierować pojazdem, lepiej zrezygnować z picia napojów alkoholowych. Aktualnie istnieją sposoby, aby połączyć unikalny smak alkoholu z bezpieczeństwem na drodze.

Wino dla kierowców 

Na rynku znajdziemy wino dla kierowców. Taką ofertę stworzył sklep 4stronysmaku, gdzie mamy możliwość kupna win bezalkoholowych, po których spożyciu bez obaw możesz prowadzić auto. Alkohol dla kierowców to doskonałe rozwiązanie w przypadku dużych uroczystości rodzinnych, świąt oraz rozmaitych imprez okolicznościowych.

Wino bezalkoholowe w zależności od rodzaju będzie doskonałym dodatkiem do różnych posiłków. Jego kolejną zaletą jest fakt, że nie tylko kierowcy skorzystają z wina bezalkoholowego, ponieważ mogą je pić także kobiety w ciąży oraz osoby mające przeciwwskazania zdrowotne do spożywania napojów alkoholowych. Decydując się na spożywanie wina bezalkoholowego, masz pewność, że  dopuszczalna dawka alkoholu, nie zostanie przekroczona, a badanie alkomatem wykaże same zera. Zapraszamy do skorzystania z oferty wyjątkowych win bezalkoholowych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/stronysm/domains/4stronysmaku.pl/public_html/wp-content/themes/brandbay/comments.php on line 24

+48 798 037 660 Poniedziałek - piątek 09.00 - 17.00
Darmowa dostawa Dla zakupów powyżej 250 PLN
Wysyłka w ciągu 24h